SKI AREÁL ZVIČINA
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak vybrat ski areál v ČR?

Lyžařská střediska už dokončují přípravu na nadcházející sezónu. Testují rolby. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Rozhodování na poslední chvíli je obvykle nejlepší. Než vyrazíte je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je všude poměrně dost, některé ale nejsou příliš přesné. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že informace z Vašeho střediska prošvihnete. Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Rychlejší možností je Internet. Zpravodajských webů je spousta. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Ten druhý je podle mě o něco lepší. Mluvím o portálu www.ceske-sjezdovky.cz, na kterém najdete více než 260 lyžařských středisek. Od nejmenších kopců až po ty nejznámější. Web je také přehlednější. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, ty se dají mnohdy charakterizoat jedním slovem - hrůza. Informace prostě musíte umět hledat. Doufám, že Vám můj článek pomohl a pomůže najít takový areál, který splní Vaše očekávání.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 19.9.
Zataženo
11°C
7°C
Pondělí
20.9.2021
Zataženo
11°C
6°C
Úterý
21.9.2021
Zataženo
11°C
7°C
Středa
22.9.2021
Zataženo
12°C
4°C